Polskie Radio
Section05
Artur Wolski

Aktywność fizyczna w szkołach. Co trzeba zmienić?

Światowa Organizacja Zdrowia WHO rekomenduje co najmniej 60 minut aktywności fizycznej w szkołach i to każdego dnia. Wyniki badań przeprowadzone w wyniku programu Aktywne Szkoły Multi Sport wynika, że 20 proc. uczniów szkół podstawowych nie korzysta z zajęć wychowania fizycznego, a wśród nich 22 proc. ma zwolnienia z tego przedmiotu na prośbę rodziców. 
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski edukacja szkoła szkoła podstawowa dzieci aktywność fizyczna ćwiczenia

Diagnostyka urologiczna mężczyzn. Doktor Roman Sosnowski: wcześnie wykryty rak prostaty jest trwale wyleczalny

- Ukończenie 50 lat to wiek, w którym zapraszamy mężczyzn do spotkania z urologiem. Są sytuacje, gdy jest to wskazane częściej, sytuacja gdy w rodzinie występują nowotwory. Spotykamy się, by rozpocząć ścieżkę, którą my, jako urolodzy, będziemy kontynuować przez wiele lat - mówił w Polskim Radiu 24 urolog, dr hab. n. med. Roman Sosnowski.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie Artur Wolski rak prostaty

Co w radiu jest największą sztuką? Red. Eliza Bojarska o sile radiowego przekazu

Redaktor Eliza Bojarska to popularyzatorka historii, nauczycielka wielu pokoleń dziennikarzy, mistrzyni w wymyślaniu trafnych tytułów audycji. Dziś jest na emeryturze, ale zawsze z włączoną radiową Jedynką. Dlaczego wybrała pracę w radiu i jak dbała o siłę przekazu? 
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski Eliza Bojarska Paweł Golik Aleksandra Ziembińska-Buczyńska Polskie Radio dźwięki wspomnienie dziennikarstwo dziennikarze

Prof. Magdalena Środa: mój świat dzieciństwa obracał się wokół nauki

W audycji "Po drugiej stronie lustra" prof. Magdalena Środa opowiada m.in. o swoim bezkompromisowym stosunku do wartości, o modelu wychowania, jaki odebrała w domu, gdzie królowała dysputa socjologiczna rodziców. - Mój świat dzieciństwa stworzony przez ojca, a i również przez mamę, bo była socjolożką, obracał się wokół nauki - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski Magdalena Środa socjologia wspomnienie filozofia etyka kobieta feminizm

Gerontokardiologia. Zyski z naukowego i holistycznego podejścia do kardiologii wieku podeszłego

W dobie starzejącego się społeczeństwa, jednocześnie przyszłością, jak i największym wyzwaniem kardiologii jest starość. Dojrzała kardiologia to kardiologia kompleksowa, skoordynowana, oparta na współpracy lekarzy różnych specjalności. Badania prof. Piotra Jankowskiego potwierdzają biologiczny czynnik starzenia się układu sercowo-naczyniowego.
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski medycyna zdrowie serce kardiologia seniorzy Gerontokardiologia geriatria

Technika komputerowa w świecie muzyki. Czy jest już niezbędna?

- Można komponować tylko na komputerze, a ja ciągle piszę na orkiestrę, więc korzystam z techniki w sposób oszczędny - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Moss, autor licznych kompozycji orkiestrowych, kameralnych, solowych, chóralnych a cappella i wokalno-instrumentalnych. Czy technika komputerowa coraz śmielej zagląda do świata muzyki?
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski Michał Wrzosek Piotr Moss MUZYKA nowe technologie technika

Wielkanoc w Jedynce. Muzyka, audycje i transmisje nabożeństw

Program 1 Polskiego Radia na Święta Wielkanocne przygotował dla słuchaczy ciekawą ofertę. Na antenie radiowej Jedynki pojawiły się m.in. audycje specjalne oraz rozmowy z ciekawymi gośćmi. To wszystko w ciekawej oprawie świątecznej. 
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc Roman Czejarek Daniel Wydrych Grzegorz Osiecki Joanna Ficińska Artur Wolski Marta Rebzda Waldemar Modestowicz Monika Chrobak Sława Bieńczycka Kamil Wicik Katarzyna Kobylecka Przemysław Goławski Aleksandra Tykarska Małgorzata Bartas-Witan Agnieszka Kozłowska-Łysko Patryk Michalski Ula Kaczyńska Paweł Sztompke Janusz Kukuła Zbigniew Krajewski Wojciech Urban

Czym jest deepfake? Naukowcy chcą walczyć z dezinformacją

W erze cyfrowej, gdy technologia deepfake staje się coraz bardziej zaawansowana, naukowcy podejmują wyzwanie stworzenia metod, które pomogą odróżnić prawdziwe treści od manipulowanych. Na Politechnice Gdańskiej realizowany jest projekt badawczy, który może mieć ogromne znaczenie w walce z dezinformacją.
Zobacz więcej na temat:  sztuczna inteligencja dezinformacja Andrzej Czyżewski Politechnika Gdańska deepfake Adam Nowiński Ewa Augustynowicz-Kopeć Artur Wolski

Redaktor Artur Wolski nagrodzony w konkursie "Perspektywy Medycyny"

Dziennikarz radiowej Jedynki, komentator naukowy Artur Wolski otrzymał nagrodę i statuetkę w trzeciej edycji konkursu "Perspektywy Medycyny", którego celem jest promowanie ekspertów, liderów i zespołów, które przyczyniają się do podnoszenia poziomu polskiej medycyny, wspierania pozytywnych zmian w ochronie zdrowia w Polsce, poprawiających jakość opieki medycznej, oraz popularyzacji postaw prozdrowotnych.
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski medycyna