Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Matki mężne czy szalone

Pod koniec marca obchodzimy dzień świętości życia w Familijnej Jedynce powiemy o bohaterskich wyborach zwyczajnych ludzi "Matki mężne czy szalone”?

czytaj więcej

Nasze Emaus

W audycji chcemy przyjrzeć się opowieści o uczniach idących do Emaus. Z jednej strony to obraz ludzi, którzy opuszczają Kościół tak jak uczniowie Jerozolimę.

czytaj więcej

Święta Wielkanocne w Ameryce Północnej i Południowej

Wielki Tydzień (hiszp.: la Semana Santa) jest istotnym świętem dla mieszkańców Ameryki Południowej, z których ponad połowa identyfikuje się z religią chrześcijańską.  Tradycje sięgają czasów m.in. hiszpańskiego podboju, podczas którego Hiszpanie organizowali przedstawienia z wydarzeń biblijnych, aby przybliżyć lokalnych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej. Synkretyzm między katolicyzmem a tradycjami ludów prekolumbijskich zaowocował różnymi obrzędami i świętami, które trwają do dziś.
play_arrow

czytaj więcej

Jak zmieniły się poglądy Polaków na aborcję?

11 kwietnia w Sejmie rozpocząć ma się debata poświęcona liberalizacji prawa do aborcji. W tym kontekście warto przypomnieć o prawie do ochrony ludzkiego życia, zdrowia i macierzyństwa oraz rodziny. W audycji "Kościół nasz powszedni" poruszona zostanie m.in. kwestia zgodności z Konstytucją RP proponowanych obecnie projektów ustaw dopuszczających aborcję na życzenie, czy społecznych następstw aborcji oraz stosunku Polaków do aborcji.
play_arrow

czytaj więcej

Moje Z martwych wstanie

Uratowani Historie odzyskanego życia - po przejściach…

czytaj więcej

Kapłaństwo jakiego potrzebujemy

W tym roku obchodzimy 100-lecie święceń kapłańskich ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Czego dzisiaj wymagałby Prymas od księży w Polsce, to pytanie na które potrzebujemy konkretnej odpowiedzi, myśląc o Kościele przyszłości, w kontekście trudnych bieżących wydarzeń. Dlatego w przededniu Wielkiego Tygodnia odbyła się ogólnopolska, publicystyczno-duszpasterska debata na temat kapłaństwa dzisiaj - „Kapłaństwo jakiego potrzebujemy”. Gościem audycji jest dr Edgar Sukiennik z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
play_arrow

czytaj więcej

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa- czas przednówka, uśpionej jeszcze przyrody, refleksji trudno dostrzegalnej. Modlitwa słów, śpiewów, gestów teatralnych, liturgicznych dramatów opowiadających historię Wielkiego Tygodnia- może Rok Modlitwy pomoże nam na nowo docenić tajemnicze, dla większości zapomniane sposoby modlitwy?

czytaj więcej

Jaki mężczyzna dziś jest potrzebny?

19 III będziemy wspominać św. Józefa, który jest wzorem dla mężczyzn. Jego osoba i życie skłania nas do refleksji nad współczesną rolą mężczyzny w rodzinie i społeczeństwie. Dlatego w audycji zastanowimy się w czym może przejawiać się męskość, która będzie wartością? W jaki sposób dojrzały mężczyzna może być darem dla żony, dla rodziny, dla społeczeństwa. Jaki mężczyzna dziś jest potrzebny?
play_arrow

czytaj więcej

Nie umarłam. Od krzywdy do wolności

czytaj więcej

Psychoterapia czy spowiedź?

Gdy w człowieku choruje dusza. Jak właściwie rozpoznać i rozróżnić doskwierające 'schorzenie', Czy spowiedź może mieć właściwości terapeutyczne? Czy potrzebne do tego rachunki (z) sumienia? Jak rolę w procesie duchowego zdrowienia pełni kierownik duchowy. Czy to taki duchowy coatch? Z czym do kogo zwracać się po właściwą pomoc? Odpowiadają kierownik duchowy, spowiednik i chrześcijański psychoterapeuta.
play_arrow

czytaj więcej

O działaniach Konferencji Episkopatu Polski

Rozmowa o aktualnych działaniach Konferencji Episkopatu Polski i zbliżającym się zebraniu plenarnym biskupów. Przewodniczący Episkopatu abp. Stanisław Gądecki kończy w marcu swoją kadencję, wybór nowego przewodniczącego będzie jednym z głównych tematów obrad. Rozmowa z Rzecznikiem KEP - o. Leszkiem Gęsiakiem SJ.
play_arrow

czytaj więcej

Karol Wojtyła – Jan Paweł II. Człowiek Soboru Watykańskiego II

Jan Paweł II jako biskup krakowski uczestniczył we wszystkich czterech sesjach Soboru Watykańskiego II. Należał również do zespołu przygotowującego Konstytucję duszpasterską o Kościele w świecie współczesnym <Gaudium et spes>. Przekonany o doniosłości tego wszystkiego, co dokonuje się na Soborze, popularyzował idee soborowe na polskim gruncie i starał się wcielać je w życie swojego Kościoła. Gościem audycji jest prof. Michał Białkowski redaktor pracy zbiorowej <Karol Wojtyła – Jan Paweł II. Człowiek Soboru Watykańskiego II
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025